Euroaktywni na Jarmarku we Lwowie

Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie rozpoczyna się co roku w weekend ok. 10 grudnia i trwa do mniej więcej do 20 stycznia, w zależności jak się w danym roku układają weekendy w kalendarzu.

Stowarzyszenie Euroaktywni w tym roku zabrało tam mieszkańców ziemi piotrkowskiej pod wpływem chwili, podejmując decyzję dosłownie z dnia na dzień, rezerwując i opłacając nocleg, wiedząc ze jarmark pomimo obostrzeń jest otwarty. Warto więc pamiętać, że na Ukrainie Święta Bożego Narodzenia obchodzi się później niż w Polsce, w związku z czym jarmarki też rozstawiane są później niż w zachodniej Europie. Lwów ma w sobie więcej magii zimą niż latem. Klimat świąt widać tam wszędzie.

Sam jarmark znajduje się w dwóch miejscach. Kilkadziesiąt straganów znajduje się na Prospekcie Swobody, gdzie można kupić rękodzieło ludowe, ozdoby świąteczne, pamiątki oraz tradycyjne jedzenie i nalewki. Druga część jarmarku znajduje się na Rynku, gdzie znajdziemy kolejne kilkadziesiąt straganów oraz dość okazałe iluminacje. Na Rynku działa również lodowisko, które może być dodatkową atrakcją dla odwiedzających lwowski kiermasz.

Na zakończenie wizyty we Lwowie grupa zwiedziła stare miasto, Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa oraz Żółkiew.

 


Powrót do listy aktualności